Jarkendar - niegdyś zupełnie dziewiczy i zapomniany zakątek wyspy Khorinis, teraz aż roi się od osadników. Kraina ta od czasów śmierci Kruka przestała być nikomu nie znaną, stała się wręcz słynna.

Oprócz istniejących obozów bandytów i piratów, w kotlinie powstał bardzo silny obóz orków, a także pod przewodnictwem Saturasa przybyli tu Magowie Wody, którzy tym razem chcą zbadać wnętrze Świątyni Adanosa.

Tymczasem piraci mają nowego, okrutnego wodza Hannibala. W krótkim czasie stał się postrachem całej okolicy, nawet ośmielił się zaatakować Khorinis i spalić miasto portowe. Aby rozprawić się z nimi, do Jarkndaru przybywa specjalna ekspedycja paladynów pod dowództwem Lorda Hagena.

Jednak w tym wszystkim najgorsze jest to, że do tej krainy, od wieków należącej do Adanosa, zaczynają napływać coraz to liczniejsze hordy Beliara. Nikt nie wie co jest tego przyczyną, nawet Magowie Wody są zupełnie bezradni... Sytuacja jest tym bardziej zagadkowa, gdyż plaga istot Beliara zaczęła napływać, gdy jeden z okolicznych wieśniaków odnalazł tabliczkę z pradawnymi inskrypcjami. Zbadana przez jednego z Magów Wody okazała się bezcennym reliktem opowiadającym o ukrytej krypcie pełnej skarbów i bogactw. Ta krypta nosiła nazwę Złote Wrota. Niestety, na drugi dzień tabliczka w tajemniczych okolicznościach zaginęła...

Bezimienny bohater, po powrocie z Myrtany, gdzie wreszcie wojna ustała i zapanował pokój, zapragnął wrócić na Khorinis. Chciał przypomnieć sobie stare, dobre czasy dawnych przygód. Gdy przybywa do miasta Khorinis dowiaduje się o całej zaistniałej sytuacji. Oczywiście postanawia wyruszyć do Jarkendaru... Co oferuje nam modyfikacja?

- 10-20 godzin gry, 4 rozdziały, 100 questów
- zupełnie nowa fabuła z możliwością spotkania starych przyjaciół
- zmieniony Jarkendar, trzy nowe lokacje
- 3 gildie do wyboru (paladyn, mag wody, najemnik orków), 4 poziomy trudności, system reputacji
- innowacyjne questy, nowe umiejętności (gotowanie, piłowanie, przetapianie złota, wydobycie srebra)
- poprawiona grafika gry, wiele nowych tekstur, modeli 3D oraz nowe animacje
- kompletne udźwiękowienie dialogów
- walki na arenie
- filmiki podczas gry
- easter eggi

DOWNLOAD

DownloadAby zainstalować same Złote Wrota bez dubbingu trzeba pobrać samą modyfikację i patch, aby był dubbing trzeba pobrać modyfikację, dubbing i patch w kolejności podanej niżej.

1. Modyfikacja v1.05.5
Uwaga! Obecna wersja zmienia położenie paczki Diego i nie wymaga patcha.

Jeśli nie możesz zainstalować modyfikacji (np. gdy posiadasz wersję Gothica na Steam) pobierz ten plik i rozpakuj go w folderze Gothic 2 oraz zainstaluj Gothic Starter.

2. Dubbing

Jeśli nie możesz zainstalować dubbingu (np. gdy posiadasz wersję Gothica na Steam) pobierz ten plik i rozpakuj go w folderze Gothic 2.


3. Poradnik Złotych Wrót dla wersji 1.05.5

Zrzuty ekranu